Zawsze czysty
zlewozmywak

Jak dbać o swój zlewozmywak?

W wielu domach można znaleźć zlewozmywaki granitowe. Jednak nie każdy wie w jaki sposób należy czyścić tego rodzaju zlewozmywaki granitowe. Dlatego też poniżej prezentujemy kilka informacji na ten temat.

Jak można je czyścić?
W codziennej pielęgnacji można zastosować zwykły płyn do mycia naczyń. Jednak w przypadku większego podrażnienia bardzo skuteczny jest roztwór octu spożywczego z wodą w stosunku 1:1. Dodatkowo większość producentów w instrukcji publikuje informacje na temat środków, które można zastosować do czyszczenia. Najczęściej są to różnego rodzaju mleczka. Dodatkowo raz na tydzień można natłuścić stal olejem jadalnym w celu konserwacji stali.

Czego nie wolno stosować
Istnieją także środki, których stosować nie wolno. Najważniejsze to nie stosować środków do czyszczenia srebra, wybielaczy czy też innych środków zawierających materiał ścierny. Jeśli chodzi o gąbki to przede wszystkim nie należy stosować drucianych gąbek ponieważ takie środki mogą spowodować podrażnienie powierzchni. Kolejną rzeczą, która może spowodować odbarwienia są gwoździe, wkręty i inne produkty mogące ulec zardzewieniu.